دسته بندی نشده

تهران و مکان ‌های دیدنی آن

مکان های دیدنی تهران

مکان های دیدنی و تفریحی تهران بدون شک یک از اصلی ترین دلیل انتخاب تهران برای زندگی و تحصیل است. در این باره ما لیست تقریباً کاملی از این مکان ها را به شما در ادامه ارائه خواهیم کرد.

درباره تهران

تهران پایتخت ایران و یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرهای جهان با 14 میلیون نفر جمعیت است. تهران آرام‌تر از سایر پایتخت‌های خاورمیانه است و دارای آب و هوای معتدل و ارتفاع آن از سطح دریا 1200 متر است. این شهر مقصدی دلپذیر برای سفر و زندگی است.

بیش از نیمی از صنایع اولیه کشور مانند برق، نساجی، خودروسازی، سیمان، مواد شیمیایی و سایر بخش ها و همچنین بسیاری از تئاترها، مدارس، دانشگاه ها، پارک ها و موزه ها در شهر تهران قرار دارد.

مکان های دیدنی تهران

بحرانی ترین مشکلات پیش روی تهران امروز ترافیک و آلودگی بالای هواست. اما تهران سرگرمی‌های متعددی را ارائه می‌کند تا ساعات شادی را برای ساکنانش رقم بزند. بنابراین، در اینجا برخی از جاذبه‌های تهران و کارهای خارق‌العاده برای انجام در تهران آورده شده است:

1- بازدید از پل طبیعت تهران

2- بازدید از شهر-تئاتر

3- بازدید از موزه ملی ایران

4- بازدید از گنجینه جواهرات ملی

5- غذا خوردن در رستوران ها و کافه های تهران

6- قدم زدن در خیابان 30 تیر

7- بازدید از بازار بزرگ تهران

8- خرید از بازار تجریش

9- پیاده روی در باغ سنگی جمشیدیه

10- بازدید از پارک لاله

11- غذا خوردن در درکه

12- پیاده روی در دربند

13- پوشیدن لباس های دوره قاجار در کاخ گلستان:

14- بازدید از کاخ مسعودیه

15- رفتن به بام تهران و مجموعه و پیست اسکی توچال:

16- اسکی در پیست اسکی دیزین

17-  بازدید از برج میلاد

18- بازدید از برج آزادی

19- بازدید از خانه هنرمندان

20- بازدید از گالری سیحون

تهران علاوه بر موزه ها، کافه ها، رستوران ها، بازارها و مراکز خرید بزرگ و مجلل، مکان های زیادی برای فعالیت ها و بازی های سرگرم کننده دارد. مکان هایی بسیار سرگرم کننده برای شما و دوستانتان مثل کافه های بردگیم، سینما رفتن و تماشای فیلم و اتاق های فرار هیجان انگیز. همچنین می توانید از انجام ورزش هایی مانند شنا، پیاده روی، بازی تنیس و سایر ورزش ها در مجموعه ورزشی انقلاب، یکی از  بزرگترین و لوکس ترین مجموعه ورزشی خاورمیانه، لذت ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید