دسته بندی نشده

چرا ایران را برای تحصیل انتخاب کنیم؟

دلایل تحصیل در ایران

ایران کجاست؟ اگر مایل به دانستن اطلاعات کلی درباره ایران و اینکه چرا ایران را برای تحصیل انتخاب کنیم هستید، با ما همراه باشید…

درباره ایران

ایران کشوری در خاورمیانه است. این کشور از شمال با دریای خزر و از جنوب با خلیج فارس و خلیج عمان همسایه است. در دوران باستان از ایران با نام پرشیا یاد می‌کردند. ارمنستان، ترکیه، عراق، افغانستان، آذربایجان، پاکستان و ترکمنستان همسایگان ایران هستند و ایران با آنها دارای مرزهای زمینی است.

بر اساس داده های سال 2020 جمعیت این کشور حدود 83 میلیون نفر تخمین زده می شود. تهران، پایتخت، قطب سیاسی و اقتصادی و بزرگترین کلان شهر این کشور است. مادها، یک از اقوام باستانی بودند که اولین بار در قرن هفتم قبل از میلاد ایران را متحد کردند. در قرن ششم قبل از میلاد، زمانی که کوروش کبیر امپراتوری هخامنشی را تشکیل داد، به یکی از اولین ابرقدرت های جهان و یکی از بزرگترین امپراتوری های تاریخ تبدیل شد.

 

ایران، یک قدرت منطقه‌ای و میانی در آسیا است و از موقعیت ژئوپلیتیکی مهمی برخوردار است. این کشور یکی از اعضای موسس سازمان ملل متحد، سازمان جهانی اقتصاد، سازمان همکاری اسلامی و سازمان کشورهای صادرکننده نفت است. این کشور دارای ذخایر عظیم سوخت فسیلی، از جمله دومین منبع بزرگ گاز طبیعی و چهارمین ذخایر بزرگ اثبات شده نفت در جهان است. 22 سایت میراث جهانی یونسکو در این کشور است و این امر میراث فرهنگی غنی این کشور را به نمایش می گذارد.

دلایل تحصیل در ایران

ایران جاذبه های زیادی دارد که شما را متقاعد می کند که اینجا را برای تحصیل انتخاب کنید. آنچه در درجه اول قرار می گیرد، شناخته شده ترین دانشگاه های آن در خاورمیانه و جهان است. شما می توانید با هزینه ای مناسب و مقرون به صرفه، یک آموزش با کیفیت بالا و به روز دریافت کنید.

دوم، بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری متعدد ایران، مانند پرسپولیس، پاسارگاد، میدان نقش جهان و غیره است. همچنین، ایران غذاهای لذیذ، تاریخ و فرهنگ غنی و مکان های شگفت انگیزی برای تجربه دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید