دسته بندی نشده

همه چیز درباره M.B.B.S یا لیسانس پزشکی در ایران

M.B.B.S یا لیسانس پزشکی در ایران

 

M.B.B.S چیست؟

M.B.B.S. یا لیسانس پزشکی در ایران  مخفف عبارت Bachelor of Medicine, Bachelor of Surgery است. هدف از این دوره تمرکز بر آماده سازی افراد برای حرفه پزشکی با گذراندن دوره کارشناسی حرفه ای است. دوره  M.B.B.S یک دوره پزشکی است که از سیستم آموزشی بریتانیا پیروی می کند. مدرک بین المللی پزشکی آن معادل مدرک M.D یا دکترای پزشکی سیستم آموزشی ایالات متحده است.

 

تفاوت بین M.D. و M.B.B.S

M.B.B.S. شامل آسیب شناسی انسان، پوست، جراحی عمومی، اطفال، آناتومی انسان، میکروبیولوژی، فارماکولوژی کاربردی و بیوشیمی پزشکی است. در ایران 6 سال طول می کشد.

در ضمن M.D مدرک دکترا برتر از M.B.B.S است. چون تخصصی تر است برخلاف تحصیل در تمامی رشته های پزشکی مانند اطفال، زنان و زایمان و دندانپزشکی در M.B.B.S، دانشجو در اینجا یک رشته تخصصی را انتخاب می کند. این دوره تا 7 سال با شرط اجباری پایان نامه به طول می انجامد. دوره M.D به زبان فارسی برگزار می شود در حالی که 2 سال اول M.B.B.S. و تمامی امتحانات آن به زبان انگلیسی است. به همین دلیل، انتخاب M.B.B.S برای دانشجویان بین المللی بسیار آسان تر است.M.B.B.S یا لیسانس پزشکی در ایران

چرا M.B.B.S در ایران؟

شاید بیشتر شما بپرسید که چرا باید  M.B.B.S یا لیسانس پزشکی در ایران بخوانیم؟ در اینجا جزئیاتی در مورد مزایای تحصیل M.B.B.S در ایران آورده شده است:

 

– هزینه های اقتصادی و مقرون به صرفه:

ایران یکی از مقرون به صرفه ترین گزینه های مطالعه پزشکی را برای آنچه که احتمالاً پیشرفته ترین تجربه یادگیری است ارائه می دهد. هزینه زندگی در ایران در مقایسه با سایر کشورها برای دانشجویان هندی کاملا مقرون به صرفه است.

-زبان دوره ها:

2 سال اول دوره به طور کامل به زبان انگلیسی برگزار می شود و امتحانات فقط به زبان انگلیسی است. از آن به بعد به زبان فارسی است زیرا دروس عملی دانش آموزان از سال سوم در بیمارستان ها برگزار می شود و باید به زبان فارسی با بیماران خود ارتباط برقرار کنند.

– مدرک معتبر در دنیا:

دانشگاه های پزشکی ایران در اکثر کشورها و سازمان های جهان مانند WHO، W.D.O.M.S.، F.A.I.M.E.R.، E.C.F.M.G. غیره معتبر هستند و شوراهای پزشکی کشورهای پیشرو مانند ایالات متحده، انگلستان، خاورمیانه، استرالیا، هند، کانادا همه دانشگاه ها را به رسمیت میشناسند.

– پیرو قوانین N.M.C.:

دانشگاه های ایران مانند دانشگاه علوم پزشکی تهران، شیراز، اصفهان، شهید بهشتی و دانشگاه علوم پزشکی ایران با شرایط و قوانین N.M.C دانشجو می پذیرند. این دوره 5 سال کلاس تئوری و یک سال کارآموزی است.

– آموزش حرفه‌ای و پیشرفته:

دانشگاه های علوم پزشکی ایران از پیشرفته ترین منابع معادل برترین دانشگاه های دنیا استفاده می کنند.

 

اشراق استادی تمامی مراحل ثبت نام شما در رشته M.B.B.S یا لیسانس پزشکی در ایران و اخذ ویزای شما را از ابتدا تا انتها انجام می‌هد. نگران تحصیل خود در ایران نباشید مشاوران ما به صورت رایگان به شما بهترین گزینه ها را پیشنهاد میدهند و چون یک دوست در تمامی این مراحل کنار شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید